Seksiyonel kapı yedek kumandası oldukça önemlidir. Bunun sebebi seksiyonel kapının bu sistemle çalışmasıdır. Kumanda olmadan kapıyı açabilmek mümkün değildir. Seksiyonel kapı otomatik kapı sistemlerine dahildir. Kullanıcıların yaşam kalitesini arttırmakta ve birçok avantajları da beraberinde getirmektedir. Bu avantajları nedeni ile oldukça talep görmektedir. Seksiyonel kapı genellikle firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebebi mal kabul giriş ve çıkışlarında kolaylık sağlamasından kaynaklanmaktadır. Seksiyonel kapı alıcı sistemleri ile çalışmaktadır. Bu alıcı sistemlerine bağlı uzaktan kumanda da açıp kapatmayı sağlamaktadır. Seksiyonel kapının kullanımı kumanda ve alıcının doğru çalışmasıyla doğru orantılıdır. Kumanda da ya da alıcıda bir problem yaşanması durumunda çalışma kalitesi aksamaktadır. Bu gibi durumlar yaşamamak adına kullanıcılar bakımlarını mutlaka yaptırmalıdır.

Seksiyonel kapının kumandası oldukça gelişmiş bir teknoloji ile üretilmiştir. Bu da kullanıcıların kapıyı kullanırken kolaylık yaşaması için önemli bir detaydır. Teknoloji her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Bu gelişim doğrultusunda yapılan otomatik kapı sistemleri de daha işlevsel hale gelmektedir. Seksiyonel kapının gelişimi de bu konuda oldukça fazladır. Uzaktan kumandanın aksine gelişmiş kapı sistemleri uzaktan bile kontrol edilebilir hale gelmiştir. O an kapının alıcısının yakınlarında olunmasa bile bulunulan alandan kapıyı kontrol etmek mümkündür. Bu biraz maliyetli bir iştir fakat kullanıcılar için avantajları oldukça fazladır. İş hayatında bu kapıyı kullanan kişiler oldukça memnundur.

Seksiyonel Kapı Yedek Kumandası Neden Önemlidir?

Seksiyonel kapı yedek kumandası, ana kumandanın bozulması durumunda kullanıcılar için ikinci bir çözümdür. Her kumanda alıcı setine bağlı olarak üretildiği için ana kumandanın bozulması durumunda yenisini yaptırmak zahmetlidir. Bu da kullanıcıların hem işlerinin aksamasına hem de yüksek ücretler ödemesine sebep olacaktır. Seksiyonel kapı kumandaları güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olmasıyla üretilmektedir. Bu yüzden kumandanın aslı olmadığı zaman yenisinin çıkması zor hale gelmektedir. Fakat ana kumanda olduğu zaman yedek kumanda kısa bir süre içerisinde çıkmaktadır.

Kullanıcılar günlük hayatın stresine bağlı ana kumandayı kaybetmek gibi durumlarla karşılaşmaktadır. Bu olmasa dahi ana kumandayı unutmak gibi problemler de yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka yedek bir kumandanın olmasına ihtiyaç duyarız. Yedek kumanda olduğu zaman daha kolay çözüm bulunmaktadır. Ana kumanda olmadığı zaman ani ihtiyaç durumlarda kapının zarar görülerek açılmasının gerektiği zamanlar yaşanmaktadır. İş aksatmaya gelmediği ya da acil teslimat olduğu zamanlar kumandanın kaybolmasıyla zaman kaybedilmesi doğru değildir. Yedek kumanda çıkarma işlemi aslı olduğu zaman kolaydır. Bunun için kullanıcıların endişelenmesine gerek yoktur. Kopyalama işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Seksionel Kapı yedek kumandası

Seksiyonel Kapı Yedek Kumandası Bulundurmanın Sağladığı Avantajlar

Seksiyonel kapı yedek kumandası bulundurmak kullanıcılar için çok önemlidir. Bunun sebebi ana kumandanın bozulması durumunda yenisinin çıkmasının zahmetli olmasından da kaynaklanmaktadır. Seksiyonel alıcı sistemleri kumandayla aynı kodlamalarla yapılmaktadır. Bu da kapının açılıp kapanmasını uzaktan kontrol etmeyi sağlamaktadır. Kumanda olmadığı zaman kapıyı açmak için kapının aşırı derecede zarar görmesi gerekmektedir. Bu da hiçbir kullanıcının istediği bir sonuç değildir. Fakat yedek kumanda olduğu zaman yaşanacak her türlü kötü duruma hazırlıklı hale gelmek mümkün olmaktadır. 

Yedek kumanda yapma işlemi ana kumanda olduğu takdirde en fazla 2 gün içinde üretilmektedir. Bu süre üreticinin yoğunluk durumuna göre değişiklik göstermese de çok zaman almamaktadır. Seksiyonel kapı genellikle firmaların mal giriş çıkışını yaptığı depolarda kullanılmaktadır. Bu da her zaman yoğun çalışma prensibi gösterilmesi gereken bir iştir. Bu işi yaparken kapının kumandasının bozulması belki de birçok teslimatın aksamasına sebep olacaktır. Firmalar bu konuda zarar edeceklerini bildiği için yedek kumandayı mutlaka yaptırmalıdır. Yedek kumanda olduğu zaman bu gibi bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman kolay çözümü olacaktır.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir