Elektrikli panjur ev, ofis veya işyerlerinin mevcut durumdaki kapı ve pencerelerine kolaylıkla monte edilen bir sistemdir. Her türlü iş ve yaşam alanına profesyonel bir hava katmak ısı, nem, ses, rüzgar vb. izolasyon sağlar. Ayrıca binaların verimliliğine önemli düzeyde katkı sağlar. Aşırı güneş ışığından korunmak, geceleri ışıkları yanan evin veya ofisin dışarıdan görünmesinin önüne geçmek gibi çeşitli avantajları da bulunmaktadır.

Akıllı ev otomasyonları gibi pek çok sisteme entegre edilebilen elektrikli panjurlar uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Cep telefonu ve  bilgisayar üzerinden de kontrol seçeneklerine sahiptir. Ofislerin, konutların, dükkan veya işyerlerinin güvenliğinin sağlanması içinde kolaylıkla tercih edilmektedir. Elektrikli panjur sistemleri sayesinde yapılara güvenlik, konfor ve verimlilik sağlanır. Motorlu panjur fiyatlarının net olarak tespit edilmesi için birçok konuya değinmek gerekir. Özellikle yapıya ve cepheye uygun teknik olarak doğru ürün seçimin yapılması ile oluşturulmaktadır.

Panjurun kullanım amacı, renk, istenilen özellikleri, ölçü vs. gibi birçok etkene göre fiyatlar değişmektedir. Son derece emniyetli bir sistem olduğunu söylemek mümkündür. İhtiyaç doğrultusunda sizlerde bu sistemlerden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

elektrikli panjur

Elektrikli Panjur Sisteminin Genel Özellikleri

Elektrikli panjur; otomasyonun uygulandığı bir kumanda yardımı ile zahmetsizce açılıp kapanan bir pencere türüdür. Sağladığı enerji tasarrufu ve binaya kattığı uzun ömürle yeni nesil binaların önemli detaylarını gerçekleştirmektedir. Elektrikli panjurların çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Ülkemizde birçok yaşam alanının ayrılmaz bir parçası olan elektrikli panjurlar, gelişen teknolojiyle farklı fonksiyonlarda kullanılmaktadır.

Elektrikli Panjur Tamiri

Elektrikli panjurlar son zamanlarda hem kaliteli hem de güvenli bir sistem olarak üretildiği için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Fiyat açısından oldukça cazip olduğundan ev ve işyerlerine bu sistem rahatlıkla uygulanmaktadır. Ancak elektrikli yani motorlu panjurların bazı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Elektrikli panjur tamiri konusunda arızanın tespiti oldukça önemlidir. Motorlu panjurların arızalarının tespiti, kullanımının sağlanması ve uzun ömürlü olması konusunda son derece önemlidir.

Sorunun nereden kaynaklandığını öğrenmeden bir tamirat yapılması motorun yanmasına sebep olmaktadır. Belirli bir sorunun fark edilmemesi halinde motorun değişmesi bile arızanın son bulması için kaynak olmaz. Aynı zamanda oldukça basit bir nedenden dolayı çalışmasında sorunları oluşan bir panjurda gereksiz masraf yapılmamalıdır. Motorlu panjur sistemlerinde arıza tespitinde iyi bir ekibi tercih etmeniz çok önemlidir.

Elektrikli panjur tamiri konusunda tamirden çok arızanın kaynağının önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu arıza kaynaklarındaki en genel sorunlardan bahsedelim. En önemli nedenlerden bir tanesi motorunuzun beyninin yanmış olma ihtimalidir. Beyni yanmış bir motorun tamiri bazen mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda motorun değiştirilmesi gerekir. Ayrıca elektrikli panjurunuz kumanda sistemi ile ya da düğme sistemi ile çalışıyorsa bozulma ihtimalleri de söz konusudur.

Diğer içeriklere buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir