Kepenk sıkışma arızası kepenk çarkının aşağı veya yukarı hareket etmemesi durumunda yaşanan arızadır. Kepenk tamiri kepenk servisi müdahalesi ile giderilmelidir. Kişilerin el ile yaptığı müdahaleler kepenk aksesuarlarına zarar verir ve kepengin daha fazla parçasının arıza yapmasına neden olur. Bu arızalı kepenklerin parçaları değiştirilirken otomatik kepenkler için yeni, sağlam ve orijinal yedek parçalarla değiştirilmelidir. Otomatik kepenklerde özellikle her arızalı parça ve arızalı parçanın değiştirilmesi kepenk hizmetinin maliyetini artırmaktadır. Kepenk sıkışırsa, arızalı kepenkler deneyimli ve sertifikalı uzmanlar tarafından onarılabilirdir.

Firmamız kepenk alanında güvenilir ve profesyonel kepenk tamiri hizmeti vermektedir. Kepenkler uzun yıllardır depoları, evleri ve işyerlerini korumak için kullanılmaktadır. Kepenklerin artan kullanımı, kepenk onarım hizmetlerine olan ihtiyacı artırmıştır. Özellikle demir kepenkler birçok nedenden dolayı arızalanmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Kepenk sistemlerinin tamiri zor ve ustalık isteyen bir iştir. Sorunu çözmek için birçok müşteriler devreye girse de kepenk daha fazla masraf çıkarabileceğinden el ile uzman olmayan bir müdahalenin yapılmaması gerekir.

Kepenk Neden Arızalanır

Kepenk sistemleri işletmelerin güvenliğini sağlamak için tasarlanmış ürünlerdir. Kullanım kolaylığı ve yüksek güvenlik nedeniyle eski panjurlara göre daha çok tercih edilmektedir. Kepenk imalatında kullanılan kaplamalar dış etkenlere karşı tam korumalıdır ve uzun yıllar tereddütsüz kullanılarak, koruma sağlar. Kullanım kolaylığı ve yüksek güvenlik sunan otomatik kepenk sistemleri, özel ve endüstriyel mekanların girişlerine olası yetkisiz girişleri engellemek için tasarlanmış ürünlerdir. Açık alanları kapatarak hayatı kolaylaştıran sistemler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Zaman zaman kepenk tamiri gerektirecek durumlar ortaya çıkmaktadır. Arızalı kepenk sistemlerinin körü körüne onarılmaması gerekir. Mutlaka usta birinin tamir etmesi gerekir. Özellikle elektrik arızaları, kör sistemlerin arızalanmasına ve artık düzgün çalışmamasına neden olur. Kepenkler uzun yıllar kullanıldığında aksamları arızalanarak artık çalışmaz. Bunların yanı sıra sorun elektrik voltajından kaynaklanmaktadır.

Kepenk Tamiri Nasıl Yapılır

Kepenkler kolay bozulan veya arızalanan sistemler değildir. Kör sıkışma nedeniyle hareket kabiliyetiniz azalmaktadır. Motor çalışmaya devam ederse kepenk stop edecek ancak durma noktasında duramayacak ve başta motor olmak üzere diğer hareketli parçalar zarar görecektir. Bu çok önemlidir çünkü aksi halde açmaya çalışmak büyük sorunlara neden olmaktadır. Ayrıca panjur açıldığında başka bir ses duyulursa, sistemi durdurmak ve açmaya çalışmamak gerekir. Motor, alıcı kartı ve kumanda gibi elektronik parçalar panjurda suya değmeyecek şekilde korunmalıdır. Panjur tamiri için önce uzaktan kumanda pilini kontrol etmeniz gerekir.

Elektrik olmasına rağmen panjur çalışmıyorsa, panjur tamir bakım servisini aramalısınız. Panjurların suya değmeden temizlenmesi ürünün zarar görmesini engeller. Zamanla çamur ve taşa dönüşeceğinden gresin sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Hayatı kolaylaştıran panjur sistemleri ile insanlar daha güvenli ve emniyetli yaşarlar. Panjur sistemleri en kısa sürede tamir edilmezse zamanla ciddi güvenlik sorunlarına neden olmaktadır. Kepenk tamiri, yenisini almaktan daha uygundur. Çünkü arızaya neden olan temel sebepleri düzeltmek daha az maliyetlidir. Yayları değiştirirken, yayları sökerken, pilleri değiştirirken veya olası elektrik kesintilerinde ekrana güç veren UPS sisteminin bakımı yeni bir ürün satın almaktan daha ucuzdur. Arızalı kepenklerinizin tamiri ve hızlı çözümler için hemen bize ulaşabilir ve anında uzman ekiplerimizle kepenklerinizin tamirini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir