Kepenk merkezi motoru, genellikle orta ve daha büyük boylardaki kepenk sistemleri için uygundur. Motor, kepenk sisteminin tam merkezine yerleştirilmektedir. Daha sonra bu kepenk motoru, kendi etrafında döner ve kepengi sararak açar. Herhangi bir problem yaşanmaması adına, başlangıç ve bitiş noktalarında durdurma noktaları bulunmaktadır. 

Santral kepenk motoru sistemlerine sarmal tip kepenk tip motoru adı da verilmektedir. Bu tip motorlar bakım istemeyen bir çeşit motorlardır. Çeşitli kapasiteye sahip santral tip kepenk motoru mevcuttur. Kompakt bir yapıya sahip, kurulum ve montaj işlemleri açısından son derece kolaylardır. Yapılarının kaliteli ve sağlam olması sebebiyle uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. En fazla işyerleri ve mağaza kepenk sistemlerinde tercih edilmektedir. Uzun dönem boyunca paslanmadan veya bozulmadan kullanılma imkanı sunmaktadır. 

Kepenk merkezi motorları fazla yer kaplamazlar. Bu durum onları daha kullanışlı bir hale çevirir. Kullanım alanı ve motorun takılacağı kepenk sisteminin ağırlığına göre seçebileceğiniz farklı modellerde bulunmaktadır. İhtiyacınıza en uygun modeli seçmeniz, sizin açınızdan daha verimli olacaktır. Dış etkenlere karşı son derece korumalılardır. Kolay kolay hasar ya da zarar görmezler. Olumsuz hava koşullarından kötü bir şekilde etkilenmemeleri açısından da oldukça beğenilmektedir. Bu tip merkezi motorlar, uzaktan kumanda ile kolaylıkla yönetilebilirler. 

kepenk merkezi motoru
kepenk merkezi motoru

Kepenk Merkezi Motorları Daha Çok Nerelerde Kullanılır?

Ev ya da işyerlerinde kullanılan kepenk sistemleri yüksek güvenlik sağlar. Uzaktan kumanda veya duvara monte edilen bir şalter/düğme yardımı ile çalıştırılmaktadır. Açılıp kapanabilmesi için hiçbir fiziksel güç gerektirmeyen bu sistemler sayesinde kaza ihtimalleri de ortadan kalkar. Güvenliğin gerektiği her alanda kullanılan kepenk sistemleri, kenetli yapısı ve motoru tarafından yüksek güvenlik sağlamaktadır. Peki kepenk merkezi motoru daha çok nerelerde tercih edilmektedir?

Motorların Özellikleri Nelerdir?

Otomatik kepenk ihtiyaçlarınız için motor seçimi, uzun ve stabil kullanım için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple kepenk merkezi motoru seçerken özelliklerine de değinmeniz gerekmektedir. 

Diğer yazılarımıza buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir