Seksiyonel kapı manuel kilidi, manuel kapılar için oldukça önemli güvenlik önlemidir. Manuel kilidin ne kadar sağlam olduğu güvenliği o kadar üst kısımlara taşımaktadır. Güvenlik önlemleri kapı konusunda çok önemlidir. Bunun sebebi seksiyonel kapı sistemlerini genellikle firmaların kullanmasından kaynaklanmaktadır. Firmalar depo kapılarını bu şekilde seçtiklerinden dolayı içerde muhafaza ettikleri ürünleri güvene almak istemektedir. Bu konuda oldukça haklıdırlar. Manuel kapı sistemleri otomatik kapı sistemi gibi olmadığı için en güvenli yol kilit sistemidir.

Depolarda kullanılan seksiyonel kapı sistemleri oldukça gelişmiştir. Kilit sisteminin otomatik olması güvenliği ve konforu da arttırmaktadır. Bu durumda manuel kapı daha az güvenli gibi görünmektedir. Fakat artık gelişen teknolojiyle manuel kapılara bile alarm sistemi yaptırmak mümkündür. Güvenliği sağlamanın tek yolu bu durumdan dolayı sadece kilit sistemi olmamalıdır. Destekleyici güvenlik önlemleri de firmayı güvence altına alacaktır. Seksiyonel kapı manuel kilit sistemi donanımlı bir şekilde konumlanmalıdır. Manuel kapı olduğu için sadece insan gücü ile açılıp kapanmaktadır. Bu durumda kilit sisteminin güçlü olması da firmalar için oldukça kıymetlidir.

Seksiyonel kapı manuel kilidi, manuel kapılar için oldukça önemli güvenlik önlemidir.

Seksiyonel Kapı Manuel Kilidi Avantajları Nelerdir

Seksiyonel kapı manuel kilidi kullanıcıları için birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde kullanıcılar bu sistemi daha fazla talep kâr hale getirmektedir. Kullanıcı manuel seksiyonel kapı tercih ettiklerinde konfor alanından biraz ödün vermelidir. Bunun sebebi kilit sistemi otomatik olmadığından dolayıdır. Otomatik olduğu durumlarda kullanıcılar daha rahat etse de maliyet konusunda manuel kapı daha avantajlıdır. Firmalar ilk etapta kapı için yeterli bütçe ayarlamadığı zaman manuel kapı daha avantajlı gelmektedir.

Manuel kapının maliyeti düşük olmasının yanında parçaları da daha kolay bulunabilir. Kapı aksesuarları kapının çalışma prensiplerini belirlemektedir. Her aksesuarın mutlaka işleyişe katkısı bulunmaktadır. Bunu bilen kişiler manuel kapı tercih ettiğinde bozulan ya da eskiyen aksesuarı değiştirebileceklerini bilmektedir. Aksesuar değişimi kullanıcıların kendilerinin de yapabileceği kadar kolaydır. Fakat garanti bir yol izlemek adına mutlaka bir servise başvurulmalıdır. Servis elamanları işi bildiklerinden dolayı kapıya zarar vermez. Bu sayede aksesuar değişikliği esnasında meydana gelebilecek sorunlardan da kaçılmış olmaktadır. Genellikle kullanıcılar servise ücret ödememek adına bu işlemi kendi yapmaktadır. Bu konuda başarılı olan kullanıcıların yanında başarısız olanları da vardır. Bu konuyu riske atıp daha fazla maliyete sebebiyet vermemek için firmalar servis tercih etmelidir.

Seksiyonel Kapı Manuel Kilidi Nasıl Olmalıdır

Seksiyonel kapı manuel kilidi, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Bu durum genellikle yaşanılmaktadır. Bunun sebebi seksiyonel kapının işlevinin depolarda olmasıdır. Depolara girmek isteyecek kişilerin engellenmesi adına mutlaka bu konuya dikkat edilmelidir. Güvenlik konusunda kilit tercihinde mutlaka çift koruma sistemi olmaktadır. Tek kilit ve tek anahtardan daha kesin bir çözümdür. Genellikle seksiyonel kapının her iki ucuna da bu sistem kurulmaktadır. Daha sağlam olması adına ise mutlaka kilitlerin birbirinden farklı olması gerekmektedir.

Kilit sisteminin bilinen basit anahtarlardan oluşmaması gerekmektedir. Kolay açılabilir kırılabilir kilit sistemi güvenli olmayacaktır. Bu durumda daha sağlam kilitlerin mutlaka ön planda olması gerekmektedir. Sistem doğru oturtulduğu takdirde mutlaka koruyucu olacaktır. Koruyuculuğu yüksek olan bu sistem kullanıcılara güven verecektir. Eğer yapılabiliyorsa sisteme bir de alarm takılmalıdır. Alarm sayesinde kilidin yanlış bir işlem halinde uyarı vermesi sağlanmaktadır. Bu da her an kapının yanında olamayacak kullanıcılar için önemlidir. Seksiyonel kapı manuel kilidi bu şekilde olmalıdır. Bu sayede kullanıcı memnun ve güvenli olacaktır.

Diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir