Seksiyonel kapı çelik askı, kapının önemli aksesuarından bir tanesidir. Bu aksesuar sayesinde kapı çalışma işleyişi düzenli çalışmaktadır. Seksiyonel kapı gibi otomatik kapı sistemlerinde bu aksesuarlar oldukça önemlidir. Her bir aksesuarın kendine has çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu çalışma prensipleri kapının sorun yaşanmadan çalışmasını sağlamaktadır. Seksiyonel kapı genellikle firmaların depolarında kullandığı kapılardır. Bunun sebebi büyüklükleri ve işleyişleri bakımından oldukça yeterli olmasıdır. Depolar bu büyük ve otomatik kapı sayesinde mal giriş çıkışlarını rahatlıkla yapabilmektedir. Kullanıcıların en çok tercih etme sebeplerinden bir tanesi de budur. Bu sayede işleri aksamadan düzenli girişlerini yapabilmektedirler.

Depolar genellikle günlük düzenli mal giriş çıkışı yapmaktadır. Bu bakımdan manuel sistem çok kullanışlı olmamaktadır. Otomatik sistem manuel sisteme oranla daha maliyetlidir. Fakat parasını sonuna kadar hak eden bir sistem olduğu a herkes tarafından onaylanmıştır. Otomatik kapı sistemlerinde kapının çalışması alıcılar ve kumanda ile yapılmaktadır. Hatta gelişmiş birçok sistemde bu işlem kullanıcıların bilgisayarlarından ya da telefonlarından kontrol edilebilmektedir. Bu sistemi kullanan onlarca firma bulunsa da bazı firmalar bu sistemi kullanmamaktadır. Her sistemde seksiyonel kapının mutlaka aksesuarları bu aksesuarları atasında da çelik askı bulunmaktadır.

Seksiyonel kapı çelik askı

Seksiyonel Kapı Çelik Askı Ne İşe Yarar

Seksiyonel kapı çelik askı kullanıcılarına birçok avantaj sunan bir aksesuardır. Bu aksesuar sayesinde kapı açılıp kapanırken bu çelik yaya tutunmaktadır. Bu sayede kapı istenilen açıklıkta sabit tutulmaktadır. Seksiyonel kapı sisteminde bazen kapının tamamen açılmasını değil yarım açılmasını isteriz. Çelik askı sayesinde bu kapı açıkken sabit noktada durabilmektedir. Bu da çelik yayın olmadığı durumda kapının insanlar için tehlikeli olacağının açık kanıtıdır. Güvenlik önlemi niyetinde de kullanılmaktadır. Her aksesuar mutlaka kapının fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır. Fakat çelik askı güvenlik için bile önemli bir aksesuardır. Güvenlik denildiği zaman akıllara genellikle tek bir durum gelse de kapılarda aksesuar eksikliği sorun olmaktadır. Çelik askı gibi kapıyı tamamen etkileyen durumda ise bu durum aynı şekildedir.

Seksiyonel çelik askı kullanımı çoğu kullanıcı tarafından önemsenmemektedir. Bu nedenle kullanım hataları yaşanmaktadır. Kullanımı bakım gerektirmektedir. Ani düşmeler yaşanmasın diye mutlaka bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Bakım yaptırmak için mutlaka servis çağırmak gerekir. Servis elamanları gerekli bakımları yaptığında sorun yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Seksiyonel kapı aksesuarlarının her biri değiştirilebilir konumdadır. Bundan dolayı servis elemanları askıda bir sorun olduğunu fark ettiklerinde aksesuarlarının değişimini yapmaktadır.

Seksiyonel Kapı Çelik Askı Değişimi Nasıl Yapılır

Seksiyonel kapı çelik askı değişimi oldukça kolay yapılmaktadır. Kapı aksesuarlarının neredeyse hepsi değişime uygundur. Bu durum kapının kökten değişmesini engelleyici en avantajlı durumdur. Bu sayede sadece arıza yaratan ya da yıpranmış aksesuarlar değiştirilerek kullanıma devam etmek amaçlanmaktadır. Kapı aksesuarı değişiminde kullanılan materyal de oldukça önemlidir. Bunun sebebi her materyalin aynı kalitede olmamasından kaynaklanmaktadır. Çelik kullanımı bu durum için oldukça önemlidir. Çelikten yapılan aksesuarlar genellikle daha dayanıklı olmaktadır. Bundan dolayı çelik kullanımı sağlamlığı bakımından oldukça tercih edilmektedir.

Seksiyonel kapı çelik askı değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Otomatik kapı sistemlerinde değişimi yapılan her aksesuar için mutlaka servis desteği alınmalıdır. Kullanıcılar değişimi kendileri yapmak istediklerinde kapıda daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Kapının bir aksesuarını değiştirirken diğerlerine zarar verme durumu kullanıcılara ekstra masraf çıkarmaktadır. Bunun bilincinde olan kullanıcılar mutlaka bir servis desteği almaktadır. Çelik askı değişiminde de durum aynıdır. Profesyonel yardım alarak seksiyonel kapının ilk günkü gibi çalışmasını sağlamak mümkündür.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir