Kepenk yayı kurulumu alanında uzman kepenk ustaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Otomatik kepenk ve manuel kepenklerde sistemler daha farklı olduğu için farklı yöntemlerle kurulmaktadır Kepenklerin zamanla kullanıma göre bozulmaktadır. Bu nedenle kullanım talimatına uyulması gerekir. Kepenkler bozulduğunda deneyimli ve profesyonel ustalar tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Yayları bozuk olan kepenklerin kullanılması kepenk motoruna zarar vererek maliyetleri artırmaktadır. Bu gibi durumlarda hızlı bir şekilde kepenk yayı tamiri ve kepenk tamir servisi ile iletişime geçerek değişim için teknik destek talebinde bulunulmalıdır.

Kepenkler mağaza, esnaf dükkanları ve ev gibi alanlarda sıklıkla güvenlik amacıyla kullanılan sistemlerdir. Arızalanması veya herhangi bir sorun yaşanması durumunda o mekânın güvenliği tehlikeye girmektedir. Ayrıca kişiler bozuk kepenkleri kendileri tamir etmeye kalkıştıklarında hem kendilerine hem de kepenk sistemine zarar verebilmektedirler. Bu nedenle uzman yardımı olmadan müdahale edilmemelidir.

Kepenk Yayı Bozulur Mu

Kepenk yayı kullanıma da bağlı olarak zamanla kırılarak yerinden çıkmaktadır. Oldukça önemli bir yer tutan yaylar kepenk sisteminde birçok farklı yöntemle tamir edilebilmektedir. Bunun için pek çok farklı tamir tekniği ve malzemesi kullanılmaktadır. Kepenk yayı bozulduysa öncelikle uzmanlardan yardım alınmalıdır. Uzmanlar kepengin bozulma nedenini araştırır. Daha sonrasında nedene bağlı olarak çözüm üretirler.

Kepenk yaylarının kırıldığının, bozulduğunun veya yerinden çıktığının belli başlı göstergeleri vardır. Aşağıdaki durumlardan biri yaşanıyorsa hemen uzmanlarla iletişime geçilmelidir:

Pek çok kişi yamuk duran kepengi kendi yöntemleriyle düzeltmeye çalışabilmektedir. Ancak bu oldukça yanlış bir harekettir. Kepenklerle ilgili herhangi bir sorun yaşandığından hemen kepenk tamircisi ile iletişime geçmek gerekir. Bozuk kepenk altından geçmek tehlikeli olduğundan kepenk kullanılmamalı, hemen ilgili numaralarla iletişime geçilmelidir. Ayrıca el ile müdahale kepengin diğer aksamlarına zarar verip daha fazla masrafa yol açmaktadır.

Firmamız müşterilerine 7/24 kepenk tamiri hizmeti vermektedir. İletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçerek mağduriyetinizin hemen giderilmesi için müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir