Otomatik kepenkler birçok farklı şekilde arızalanmaktadır. Otomatik kepenklerin çalışması kesintiye uğradıysa ve çalışmıyorsa bunun birçok nedeni olmaktadır. Kepenkler kolay kolay bozulmasalar bile yine de hassas akşamlara sahip olduklarından arızalar yaşanmaktadır. Bu durumlarda hemen kepenk tamir hizmetinden yardım alınması gerekmektedir.

Arızanın doğasına ve nedenine bağlı olarak, birçok arıza ve çeşitli onarım yöntemleri vardır. Otomatik ve manuel kepenklerde ortaya çıkan problemler bir uzman yardımı ile anında çözülebilen problemlerdir. Eğer kepenkte bir sıkıntı meydana geldiyse el ile konumlandırmaya çalışmak daha ciddi motor arızalarına neden olmaktadır. Bu daha yüksek maliyetlere yol açar. Aynı şekilde manuel kepenklerde sıkışma gibi durumlarda el ile müdahale meydana geldiğinde, parçaların yerinden çıkması ve kırılması gibi durumlar mümkündür.

kepenk tamiri
kepenk tamiri

Yarıda Kalan Kepenk Nasıl Tamir Edilmektedir

Kepenkler mağaza, garaj, dükkân ve iş yerleri gibi alanlarda en sık kullanılan güvenlik önlemlerinden biri olan kepenklerin pek çok modeli mevcuttur. Otomatik panjur düzgün çalışmıyorsa veya kumanda ile verilen talimatları yerine getirmiyorsa yapılması gereken ilk şey kepenk tamir hizmeti almaktır. Motor mekanizmasının arızalanması, sıkışmış veya kırılmış kepenk çıtaları, kırık çıta bağlantıları olarak kategorize edilmektedir. Bu durumda kırık olduğunu düşündüğünüz kepenkleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Kepengin yarıda kalması yayında meydana gelen hasar, kirden dolayı oluşan taşlaşma gibi durumlar nedeniyle meydana gelebilmektedir. Eğer böyle bir sorun yaşanıyorsa aşağıdaki adımlar gerçekleştirerek hemen bir uzmanla iletişime geçilmelidir:

Otomatik panjur tamir bakım onarım servisi olarak bizi aradığınızda firmamızın uzmanlardan oluşan ekibi ön yardım bilgisi verir. Ancak buna rağmen kepengi çalıştıramazsınız, kepenk tamir servis kaydınızı oluşturmalısınız. Mağduriyetinizin hemen giderilmesi için talep oluşturmalısınız. Ekibimiz ile zamandan tasarruf edilmektedir. Hemen sizinle iletişime geçebilecek ve en kısa zamanda kepenklerinizi eski haline getireceğiz. Kepenk tamiri, bakım ve onarımı için hemen bizimle iletişime geçip uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir