Otomatik kepenk sıkışması ve kırılmaları birçok nedenden dolayı meydana gelmektedir. Günümüzde güvenlik ve fazladan önlem aracı olarak görülen kepenkler özellikle market, mağaza, garaj, iş yerleri ve benzeri yerlerde kullanılmaktadırlar. Kepenk sıkışması lataların hareket etmesini ve çalışmasını engeller. Kepenklerde belirli nedenlerle sıkışma ve kırılma meydana gelir. Tente yayının aralarında biriken pislikler de arızalara yol açabilmektedir. Arıza durumunda hemen kepenk tamir hizmeti alınmalıdır.

Otomatik deklanşör kolay bozulan bir sistem olmasa da hassas bir sistemdir. Ancak, panellerin kenetlenmesi nedeniyle kepenk sıkışması durumları meydana gelmektedir. Motor çalışmaya devam ettiği ve durma noktasında durmasını engellediği için motor ve diğer çalışan parçalar zarar görecektir. Motor, alıcı kartı, uzaktan kumanda ve benzeri parçalar su ile temas etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Aksi takdirde arızalanmaları ve masrafa yol açmaları kaçınılmazdır.

Otomatik Kepenk Sıkışması

Otomatik kepenkler de dahil olmak üzere kepenk yayı sıkışması gibi durumlar olası durumlardır. Kepenkler arızalandığında yapılması gereken belli başlı işlemler vardır. Bunlar:

Bozuk kepenkleri elle tamir etmek oldukça tehlikeli olduğundan ve diğer aksamları zorlama nedeniyle zarar görüp yeni masraflara yol açabileceğinden hemen kepenk tamir hizmetlerini arayın ve kontrol ettirin. Otomatik işlemlerle panjurların ömrünü uzatmak mümkündür.

Kepenk arızası yaşama ihtimalini en aza indirmek için kepenklerin bakımına dikkat edilerek düzenli olarak temizlenmelidir. Sadece elektronik kısımların içine su girmemesine dikkat edilmelidir. Plakalar arasındaki toz zamanla çamurlu hale gelir ve kepengi zorlayacağından ses çıkarmasına neden olur. Çamur taşa dönüşerek kör kısımlara zarar verir.

Otomatik kepenklerin bakımı ve tamiri konusunda yardıma ihtiyacınız varsa kepenk tamiri ve bakımı için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kepenk iş yerleri için oldukça önemli araçlar olduklarından arıza durumlarında hemen bir uzmanla iletişime geçmek en iyi yoldur. Siz de kepenk tamiri hizmeti talep etmek için hemen bize ulaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir