Otomatik kepenkler diğer modellere göre daha hassas yapıya sahip olduklarından çabuk arızalanabilirler. Herhangi bir arıza yaşandığında hemen kepenk tamir hizmetlerine başvurmak gerekir. Motorlarının çalışmasında genellikle belirli hatalar vardır. Kepenk motorundan ses geliyor ama çalışmıyorsa bunun belli sebepleri vardır. Bu tür bir arıza iki unsura ayrılmaktadır:

Pek çok kepenk arızası ve arızanın türüne ve nedenine bağlı olarak çeşitli tamir yöntemleri mevcuttur. Otomatik ve manuel kepenklerde gerçekleşen sorunlar uzman yardımıyla hemen halledilebilecek konulardır. Kepenk arızalandığında el ile müdahale edilmemesi gerekir. Motorlu kepenk kullanımında bir arıza yaşandığında el ile düzeltmeye ya da kepengi belli bir konuma getirmeye çalıştığınızda daha ciddi motor arızaları meydana gelmektedir. Bu da daha fazla masraf demektir. Aynı şekilde manuel kepenklerde de sıkışma gibi durumlar yaşandığında el ile müdahale edildiğinde parçaların yerinden çıkması ve kırılması gibi durumlar olasıdır.

Kepenk Motorundan Ses Geliyor ise Nasıl Tamir Edilir?

Otomatik kepenklerin motorları zaman zaman arızalanarak, çeşitli sesler çıkartır ve hiç çalışmaz. Bu durumda sağlıklı bir kepenk tamir süreci için uzmanlardan yardım almak gerekir. Kepenk kullanımı kullanılan alana güvenlik sağlama konusunda en etkili yöntemlerden biridir. Mağaza, garaj, ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadırlar. Kepenkler bozulduğunda kullanılan alanın güvenliği de tehlikeye girebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir arıza durumunda hemen ilgili telefon numaraları ile iletişime geçmek gerekir.

Kepenk motorları, kepenk sisteminin en hassas parçalarından biri olduğundan bilinçsizce sökülmemeli veya dokunulmamalıdır. Motorlu kepenk sistemleri alanında uzman kişilerce gerçekleştirilen tamirler sayesinde kepenk motorları eskisinden daha sağlıklı ve kullanılmaktadır.

Profesyonel ustalar ve kaliteli malzemeler ile sizlere 7/24 kepenk tamir hizmeti sunan firmamızda piyasada kullanılan tüm kepenk ve kepenk motorlarının onarım hizmetini de vermekteyiz. Bu tür hata ve problemler için bizimle iletişime geçerek teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir