Çelik kepenk sistemleri depolar, fabrikalar, garajlar gibi geniş açıklıkların bulunduğu mekanı kapatmak için tercih edilmektedir. Araç ve yay geçişine olanak sağlamak ya da mağaza, market, büfe, dükkan gibi işletmelerde güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. En son teknoloji ürünü modern makinalarıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik her projeye uygun kepenk sistemi üretilmektedir.

Günümüzde artık kepenk sistemleri çok sık kullanılmaktadır. Bunun sebebi standart olan eksi kepenklere göre hem daha estetik bir yapıya sahip olması hem de güvenilir olmasıdır. Bir tercih sebebi olarak öne çıkmasındaki en büyük rollerden bir tanesi uzun ömürlü yapıya sahip olmasıdır. Dışarıdan gelecek olan etkilere karşı dayanıklı olan kepenk sistemi, uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca ürünün çeşitleri ve modelleri göz önüne alınarak tercih edeceğiniz modeller doğrultusunda iş yerinizin dış görüntüsünü daha şık kılabilirsiniz.

Tüm bu avantajlar göz ününde bulundurulduğunda son derece kullanışlı olan sistemin fiyatları modeline ve tasarımına göre farklılık gösterecektir. Kepenk fiyatları ile ilgili sabit bir ücret belirtmek kesinlikle mümkün değildir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kendinize en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

çelik kepenk sistemleri

Çelik Kepenk Sistemlerinin Özellikleri

Çelik kepenk sistemleri güvenlik açısından çok önemli bir işleve sahiptir. Adeta işletme sahiplerinin rahat uyumalarını sağlayan ekipmanlardandır. Dünyanın her bölgesinde her gün milyonlarca kez açılıp kapanan bu sistemler sağlamlık ve güvenilirlikleriyle ön plana çıkmıştır. Her zaman olduğu gibi bir yandan da sahiplerinin mutluluğuna ve güvenliğine katkı sağlamaya devam etmektedirler. Peki çelik kepenk sistemlerinin özellikleri nelerdir?

çelik kepenk sistemleri
çelik kepenk sistemleri

Kepenk Sisteminin Avantajları

Çelik kepenk sistemleri, genellikle işyerlerinde tercih edilip kullanılan otomasyon sistemli ürünlerdir. Eski türdeki kepenkler yeterli güvenliği sağlamamakla birlikte bunları açmakta ve kapatmakta zorluk sağlıyordu. Çelik kepen sistemleri sayesinde açıp kapatırken olası kaza ihtimalleri de ortadan kalkmaktadır. Sağladığı bir diğer avantajlar arasında ise üretiminde kullanılan malzemeler ve farklı renk seçenekleriyle kullanılabilmeleri sayılmaktadır.

Çelik maddeler kullanılarak üretilen kepenkler bu sayede şık bir görünüme de kavuşmaktadır. Kullanılan kapı, pencere ya da garaj gibi boyutlarına göre farklı ebatlarda ve kişisel istekler doğrultusunda boyanmış olarak da kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olmalarının yanı sıra, estetik görünüşe önem veren kullanıcıların isteklerini karşılamada en önemli avantajlardandır. Tamamen çelikten yapılan bu yapıların aşılması çok zordur.

Hırsızlığa ve diğer pek çok probleme karşı koruma sağlayan bu sistem, iletmenin en iyi şekilde muhafaza edilmesini gerçekleştirir. Dolayısıyla bu sayede işyerleri dahil birçok alanda güvenle kullanılabilir. Bir diğer avantajlarından diğeri ise pratik oluşudur. Bu tür sistemin kullanılması yalnızca güvenlik ve pratiklik anlamında avantaj sağlamayacaktır. Bunun yanı sıra olumsuz mevsim koşullarına karı dayanıklı olan çelik sistem sayesinde yağmur, dolu, kar gibi olumsuz havaları etkilemeyecektir.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir