Otomatik kepenk sistemlerinden biri de, alüminyum kepenk sistemleridir. Çelik kepenk sistemlerinden farklı olarak daha sık iç mekanlarda tercih edilmektedir. Başta işyerleri ve mağazalar için olmak üzere, fabrikalar, orta ölçekli işletmeler ve garajlar için yüksek kalitede üretilmektedir. Alüminyum kanatlı kepenk, panjur mekanizmalarında kullanılan en son yenilik motor ve kontrol üniteleri olmasına karşın yapılmaktadır. Kepenk sistemleri ile evinizi hem daha korunaklı hale getirmiş olursunuz hem de estetik açıdan mekanınıza uyum sağlar. Alüminyum kepenk sistemleri çerçeveye takılan özel döner plakalar vasıtasıyla ayarlanabilen bir çeşittir. 

Bu tür panjurlar herhangi bir pencere ve kapı açıklığına rahat bir şekilde monte edilmektedir. Aynı zamanda panjurların monte edildiği kapı ve pencerelerin şekli, boyutu ve malzemesi önemsiz bir konudur. Kepenk kullanımının sadece güvenliği değil görsel kusursuzluğu da gerçekleştirdiğini söylemek mümkündür. Alüminyum kepenk sistemlerinin genelinde, hafif madde yapılarının kullanılması sebebiyle gürültüsüz çalışması, paslanmaması gibi etkenleri de bulunmaktadır. 

Bazı profil çeşitlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılmaktadır. Poliüretan dolgulu profil türleri, alüminyum et kalınlığı ince malzemelerdir. Bu tip profillerden imal edilen kepenklerde ısı ve ses izolasyonu yüksek yapıdadır.

Alüminyum kepenk sistemleri

Alüminyum Kepenk Özellikleri

Alüminyum kepenk sistemleri, özellikle güvenliğin ön planda tutulduğu elektronik eşya, kuyumcu, banka ve işyerlerinde güvenliği sağlamak üzere tercih edilmektedir. Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetik görüntüyü de ön planda tutmaktadır. Otomasyon sistemi diğer tüm sistemlerde olduğu gibi kumanda, şifreli veya kartlı giriş çıkış özelliğine sahiptir. Peki alüminyum kepenklerin başlıca özellikleri nelerdir?

Alüminyum kepenk sistemleri
Alüminyum kepenk sistemleri

Kepenk Sistemlerinin Avantajları

Alüminyum kepenk sistemlerinin avantajları bir göz atalım;

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir