Günümüzde çokça kullanılan seksiyonel kapı sistemleri herkes tarafından tercih edilmektedir. Seksiyonel kapı, endüstri alanı ve sanayi tesisleri gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu gibi yerlerde büyük açılır otomatik kapılara çokça ihtiyaç duyulmaktadır. İleri teknoloji ile donatılmış seksiyonel kapı, sesi ve ısıyı doğrudan koruma özelliği taşımaktadır. Olumsuz hava koşulları ve diğer dış etkenlerden üstün koruma özelliğine sahiptir. Seksiyonel kapılar bu sebeple hava depolarında da tercih edilmektedir. Ergonomik bir yapıya sahip olması sebebi ile fabrikalar da kullanım avantajı sağlamaktadır. Bu yüzden endüstriyel işletmeler ve fabrikalar için değişmez ve tercih edilmesi gereken bir kapıdır. Bu gibi yerlerde kullanılmasından ötürü Seksiyonel kapı zincirli motor kullanılmaktadır.

Bu motor sayesinde daha uzun ömürlü ve güçlü olmaktadır. Diğer kapıların motorlarına nazaran bu zincirli motor zincir ile çalışmaktadır. Bu sayede daha güçlü ve uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Seksiyonel kapının en önemli özelliklerinden biri ise manuel ve otomatik olmasıdır. Otomatik seksiyonel kapı uzaktan kumandalı sistem üzerinden zincirler ile çalışmaktadır. Büyük ve orta ölçekli birçok işletmede kullanılmaktadır. Zincirli motor sayesinde de daha çok tercih edilmektedir. Oldukça pratik bir sisteme sahip olduğundan işletmelere birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar birçok konuda ve özellikte geçerlidir.

Seksiyonel kapı zincirli motor

Seksiyonel Kapı Zincirli Motor Avantajları

Seksiyonel kapılar endüstri alanlarında çokça tercih edilen kapılar arasındadır. Kapıların aynı zamanda birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitleri motorlarına göre değişmektedir. Seksiyonel kapı zincirli motor en çok tercih edilen türüdür bu zincirli motor oldukça avantaja sahiptir. Bu avantajların en başında gücü gelmektedir. Bu motorun gücünün temeli mekanizmayı hareket ettiren zincirlerden gelmektedir. Bu zincirler kapı ne kadar büyük olursa olsun kolayca çalıştırmaktadır. Diğer bir avantajı ise uzun ömürlü olmasıdır. Seksiyonel kapıların zincirli motor olması zincirin kayışa göre ömürlü ve dayanıklı olmasından dolayı avantaj sağlamaktadır.

Bu yüzden kullanım ömründen avantaj sağlamaktadır. Seksiyonel kapı zincirli motor kullanılması ve zincirin makara ile çalışmasından ötürü birçok kolaylık sağlanmaktadır. Bu kolaylıklar bünyesinde birçok avantaj bulundurur. Bu yüzden zincir motorlu seksiyonel kapı birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır.  Örneğin; özel mülklerde, garaj bölümünde, üretim ve dağıtım yapılan alanlarda, otomobil galeri firmalarında, tercih edilmektedir. Çeşidi bulunan bu motorların fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyat değişikliklerine neden olan birçok faktör bulunmaktadır.

Seksiyonel Kapı Zincirli Motor Fiyatları

Seksiyonel kapı zincirli motor özellikleri gereği ve diğer motorlara göre kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar kişilere aynı zamanda kolaylık sağlarken kapıların ömrü ve gücü açısından birçok ayrıcalık sağlamaktadır. Kullanılan zincirler kapıların ve motorun ana bileşen parçasıdır. Verilen komutlar sonucu kapının hareketini zincirlerin ve motorun ortak çalışması sonucu sağlanmaktadır. Bu yüzden zincirler motorun en önemli parçalarından birisidir. Kayış kullanılan motorların kullanılması dayanıksız olmasından dolayı maliyetlidir.

Zincir motor kullanımı bu yüzden daha uzun ömürlü olması gereği daha karlıdır. Bu yüzden daha çok tercih edilen zincirli motor kalitesine göre fiyatı değişmektedir. Aynı zamanda çeşitli özellikte ve ebatta olan bu motorların fiyat farklılıklarına neden olabilmektedir. Bu işlem sonuç olarak kumanda yaptırma işlemine göre daha ucuz ve karlı bir işlem durumundadır. Aynı seksiyonel kapının ve akşamların model ve özellikleri fiyatı çeşitlendiren noktalar arasındadır. Seksiyonel kapı kullanıcıları bu motorları araştırıp bu araştırma doğrultusunda motor alması ı gerekir. Bu sayede hem zincirli motorun avantajlarından faydalanabilmektedir. Hem de maliyet bakımından da kar sağlamaktadır.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir