Seksiyonel kapı manuel çevirme kolu genellikle eski nesil kapılarda bulunmaktadır. Bunun sebebi artık manuel kapı kullanımının çok yaygın olmamasıdır. Fakat hala işletmelerde bu şekilde çalışan oldukça fazla seksiyonel kapı bulunmaktadır. Çevirme kolu manuel kapıların açılıp kapanmasının insan gücüyle yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede elektrik tasarrufu da yapılmaktadır. Kapının çalışmasını kullanıcılar kendileri sağlamaktadır. Daha az maliyeti sebebi ile de oldukça tercih edilmektedir. Diğer kapılar otomatik sistemle çalıştıkları için daha donanımlı bir teknolojiye sahiptir. Aynı durum manuel kapı için geçerli olmadığı için kullanıcıları ekonomik olarak zorlamamaktadır. Firmalar da tasarruf etmek amacıyla manuel kapı sistemini tercih etmektedir.

Manuel kapı kullanımı artık çok yaygın olmasa da daha öncelerde oldukça popülerdi.  Bunun sebebi firmalar depoları için en kullanışlı yöntem olarak kendisine belirlemesinden kaynaklanmaktadır. Daha gelişmiş sistemler bulunsa da manuel kapılar hala güvenlik önlemi için avantajlıdır. Firmalar depolarını manuel çevirme kolu ile kapattıktan sonra kilit sistemleriyle kilitlemektedir. Bu sayede depolarını güvenli hale getirmektedirler. Güvenlik firmalar için en önemli konudur. Seksiyonel kapı kullanımı da genellikle firmalarda yaygın olduğu için oldukça tercih edilmektedir. Çevirme kolu kullanımı bu şekilde sağlanmaktadır.

Seksiyonel kapı manuel çevirme kolu

Manuel Çevirme Kolu Kullanım Avantajları Nelerdir

Seksiyonel kapı manuel çevirme kolu kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Firmalar bu sayede enerjiden oldukça tasarruf edebilmektedir. Tasarruf konusu firmalar için önemlidir. Bunun dışında manuel kapının aksesuarları kolaylıkla değişebilmektedir. Bu durum da bozulan ya da eskiyen parçaların değişimi yapıldıktan sonra kullanımının devam etmesi demektir. Aksesuarlar kapının çalışması için çok önemlidir. Her aksesuarın kilit bir görevi bulunmaktadır. Bundan dolayı değişiminin yapılabilmesi firmalar için çok avantaj sunmaktadır. Manuel kapı çevirme kolu sık kullanılan bir aksesuardır. Bunun sebebi açılıp kapanma görevinin tamamını üstlenmesinden dolayıdır. Dış etkilere bağlı yıpranma da genellikle sık kullanılan aksesuarlarda görülen bir durumdur.

Manuel çevirme kolu kullanıcıları her detayı göz önünde bulundurduğunda bu durum onlar için avantajlıdır. Manuel kapının faturalara hiç bir etkisi yoktur. Enerji kullanımını sıfıra indirmektedir. Bu kapıyı kullanan kişiler sürekli olarak açma kapama işlemini kendileri yapmaktadır. Kişiler üzerindeki etkisi bu durumdan dolayı biraz avantajsız olsa da firma konusunda avantajları çoktur. Seksiyonel kapı yüksek çoğunlukla firmalar tarafından kullanıldığından dolayı bu durum onlara hitap etmektedir. Bu avantajlar göz önünde bulundurularak seksiyonel manuel kapı tercih etmek mümkündür. Otomatik kapı sistemlerinde işlem yapılma hızı manuel kapıya göre daha fazladır. Bu konuda iki taraf karşılaştırılarak kullanılacak kapı seçilmelidir.

Seksiyonel Kapı Manuel Çevirme Kolu Değişimi Nasıl Yapılır

Seksiyonel kapı manuel çevirme kolu değişimi yapmak kısa süren bir işlemdir. Bunun sebebi manuel kapının aksesuarlarının kolay değişime uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Eskiyen ya da artık çalışmayan kapı aksesuarları dakikalar içerisinde değiştir. Bu işlemi yaptırmanın iki yöntemi bulunmaktadır. Firmalar genellikle ilk yöntem olan kendisi değiştirme konusunu uygular. Fakat bu çoğu zaman yanlış bir adım olmaktadır. Kapı aksesuarı değiştirmek dikkat isteyen bir işlemdir. Bu konuda dikkatli olunmaz ise kapının işleyişine zarar verilebilir.

Firma yardımı ile kapı aksesuarı değiştirilmelidir. Firmaların gönderdiği servis elamanları dikkatli bir şekilde kapı aksesuarlarını değiştirmektedir. Değişim esansında herhangi bir yan aksesuara zarar verilmemektedir. Bu sayede kapının işleyişinde bir problem yaşanmamaktadır. Firmaların daha düşük maliyetli olarak düşünüp kendisinin değiştirmesi oldukça yanlıştır. Bunun dışında aksesuar değişimi yapılırken genel bir sorun çıkmamakta ve kolaylıkla halledilmektedir.

Diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir