Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok alet alanında gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler alet kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak adına yapılmıştır. Bu gelişmeler panjur sistemlerinde de birçok yenilik göstermiş durumundadır. Eski model panjurlar daha zahmetli kullanılmasına rağmen günümüzde teknoloji ile bu zorluklar ortadan kalkmıştır. Panjurlar artık daha teknolojik hale gelmiş ve bu teknoloji panjurun her parçasını etkilemiş durumdadır. Panjurun en önemli ve çalışmasını bizzat sağlayan parçalarından birisi ise panjur boru başı parçasıdır. Bu parça panjurun çalışma prensibini sağlayan parçaların en başında gelmektedir. Teknoloji günümüzde bu parçayı da geliştirerek panjurların çalışmasını daha da kolaylaştırmış durumdadır.

Her panjurda bulunan boru başı panjurların iç kısmında bulunan ve panjurun hareket etmesini sağlayan bir başlıktır. Uzaktan kumanda ile komut verilmesinden itibaren istenilen yönde panjuru hareket ettirir. Panjur boru başları panjurun sağlamlığını arttırmakta ve panjurda bulunan lamelerin kontrolünü sağlamaktadır. Koruyucu bir görev görmesi itibari ile sağlam bir panjur parçasıdır. Birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilik panjurların çeşitliliği ile doğrudan orantılıdır. Panjur tipleri değiştikçe panjur boru başı çeşidi de değişmektedir. Bu çeşitlilik bu boru başlarının da fiyatlarında değişiklik ve çeşitlilik oluşturmaktadır. Bu panjur boru başları çevresel etkenlerden dolayı yıpranmalar ve arızalanmalar görülmektedir. Bu arızalanmaların en kısa zamanda onarılması gerekmektedir.

Panjur Boru Başı

Panjur Boru Başı Arızalanmaları

Panjur boru başı zaman içinde arızalanmalar gösterebilirler. Bu arızaların en büyük nedenlerinden biri panjurun dışarıda olmasından kaynaklıdır. Pencere önü sistemi olması dış ve çevresel faktörlerden çok etkilenmesi anlamına gelmektedir. Panjur boru başları panjurun dışında bulunan sistemler oldukları için zaman içinde hava değişimlerinden etkilenebilir ve arızalanabilmektedir. Hatta lameller arası paslanmalar bu hava değişimleri kaynaklı karşılaşılan sıkıntılar arasında yer alır. Bu parça genelde hava nedeni ile arızalanır ya da dışarıdan bir müdahale sonucunda kırılmalar yaşanmaktadır. Bu da panjurların ömrünün kısalmasına ya da çalışamaz hale gelmesine yol açmaktadır.

Darbeler sonucu kırılma ya da eğilme gibi durumlarda panjur çalışamaz. Bu arızalanmaları önlemek veyahut önüne geçmek için kaliteli parçalara sahip olmak ve bakım gerekmektedir. Aynı zamanda bu arızalanmaların onarımını en kısa zamanda yaptırmak gerekmektedir. Aksi takdirde sorun ilerleyerek panjurlarınıza zarar verebilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için en kısa zamanda panjur bilgisine sahip kişilere onarım yapılması gerekmektedir. Bu onarımın da çeşitleri boru başlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Panjur Boru Başı Fiyatları

Panjurlar günümüzde birden fazla parçanın bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile de bu panjurlar ve aynı zamanda panjur parçaları daha gelişmişlik göstermektedir. Bu gelişmeler beraberinde bütçesel olarak farklılıklar getirmiş durumdadır. Bu çeşitlilikler panjur boru başı fiyatlarında da bariz bir şekilde bellidir. Panjur boru başındaki fiyat çeşitlilikleri birçok sebepten dolayı olabilmektedir. Öncelikle panjur çeşidi ve modeli değişiklik gösterebilmektedir bu değişiklik ile doğru orantılı olarak boru başı da değişmektedir. Bu değişiklik fiyatlandırmadaki çeşitliliği etkiler. Aynı zamanda panjur boru başlarının kalite bakımından farklılaşmaktadır. Bu farklılaşma da fiyatlarda çeşitlilik oluşturmaktadır.

Panjur için önemli bir parça olan boru başı çevresel etkenlerden çok çabuk etkilenebilmektedir. Bu yüzden ise arızalanmalar yaşanarak panjurda zarar görebilmektedir. Bu sıkıntıları yaşamamak için ise kaliteli bir boru başı alınmalı ve kullanılmalıdır. Aksi takdir de arızalar ilerler ve panjur kullanılamaz hale gelebilir. Bu durum ise kişiye daha büyük bir maliyet çıkarmış olacaktır. Bu yüzden kişiler panjur boru başlarının çeşitlerini iyi bir şekilde inceleyerek almalı veya değiştirmelilerdir.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir