Otomatik kepenk güvenli mi sorusu gerek ev sahipleri gerekse iş yeri sahipleri tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu, bir ev ve mülk sahibi olan herkes tarafından uygun şekilde ele alınması gereken ciddi bir konudur. Ev, insanlar için nihai bir kale gibidir. Onu içinde yaşayan bireyler için en güvenli yer olacak şekilde tasarlamak istemek çok doğaldır. Kepenkler çekici olmadığı veya görüntüyü bozduğu için kötü bir üne sahiptir. Ancak genel estetik görünümü son yıllarda iyileşmiştir. Her zaman kapalı kalan hacimli, parlak renkli çizgili manuel öncüllerinin aksine, gölgelikler ihtiyaçlarınıza uygun modellere sahip kepenkler de bulunmaktadır.

Tahmin edebileceği gibi, bir kepenk sisteminin dayanıklılığı iki ana faktöre bağlıdır:

Otomatik kepenklerin yapımında kullanılan çelik ve alüminyum olmak üzere iki ana malzeme vardır. Bu da her biri kendi ideal kullanım alanına sahip olduğunu gösterir. Alüminyum çelikten çok daha hafif ve yumuşaktır. Bunun bazı örnekleri, alışveriş merkezindeki bir mesai sonrası mağazası, birinci veya ikinci kattaki bir mağaza veya genel olarak düşük suç alanı olmaktadır. Alternatif olarak, sık açılıp kapanıyorlarsa alüminyum kepenkleri kullanabilirdir. Çelikten çok daha hafiftir, bu nedenle kaldırma ve indirme, alüminyumdan yapıldığında motora veya kullanıcıya çok daha az baskı uygular ve bu da yalıtımlı gölgelerinizi artırmaktadır. Bu kepenklerde özel köpükle doldurulmuş çıta bulunmaktadır. Bu köpük yüksek düzeyde bir yalıtıma sahiptir ve bu nedenle ısıyı tek duvarlı emsallerinden çok daha iyi yönetmeye yardımcı olur. Öte yandan çelik, hasara karşı alüminyumdan çok daha dayanıklıdır. Bu da örneğin güvenliğin çok önemli olduğu durumlarda sıklıkla kullanıldığı anlamına gelir.

Otomatik Kepenk Kullanım Alanları

Otomatik kepenk güvenli mi sorusu oldukça karmaşık bir cevaba sahiptir. Bu kepenkler yoğun bir ana caddede veya yüksek suç bölgesinde kullanılmaya pek uygun materyaller değildir. Güvenlik konusunda dikkat edilmesi gereken sadece kepenkler değil, aynı zamanda çevrenin bileşenleri de kepenklerin işlevlerini yerine getirmesi konusunda etkili rol oynamaktadır. Hırsızlar zayıf noktalar arar ve herhangi bir güvenlik açığı varsa bunda faydalanırlar. Tüm kepengin görünür boşluklar ve problemler olmadan yüksek kaliteli çelikten yapılmış olması önemlidir. Buna ek olarak ağırlık eşlik eder ve bu da daha yüksek bir güvenlik seviyesi oluşur.

Otomatik kepenk manuel olarak çalıştırılacaksa bu ek ağırlık dikkate alınmalıdır. Ancak elektrikli ise motor buna göre yükseltilecektir.

Otomatik Kepenk Faydaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomatik kepenk kullanımı da artmaya başlamıştır. Ancak hala otomatik kepenk güvenli mi sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Otomatik kepenk kullanmanın güvenli olup olmadığı sorusu çevre faktörlerine ve kepenk üretilirken kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Günümüzde eski manuel kepenk sistemlerinin yerini otomatik kepenkler almaya başlamıştır.

Bu sistemler evlere, işyerlerine ve garajlara birtakım faydalar sağlamaktadır. Bu faydaları sıralayacak olursak:

Sadece otomatik kepenk yapmak yeterli olur mu sorusunun cevabı evet olan firmalardan uzak durmanız gerektiğini bilmenizi isteriz! Müşterileri memnun etmek için bu tür sorulara evet denilse de bu son derece yanlıştır. Çok güvenli yerlerde bile çeşitli güvenlik sorunları ortaya çıkmaktadır Güvenlik önlemi olarak kullanabileceğiniz bir sistem olarak görmenizde fayda olmaktadır. Kaliteli şirket yapımız ve güvenilir ustalarımız ile 7/24 otomatik kepenk hizmeti vermekteyiz. Oto kepenk firması olarak müşterilerimize en uygun oto kepenk fiyatlarını sunmaktayız. Canlı destek hattımızdan, iletişim numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize hemen ulaşabilirsiniz!

Diğer yazılarımıza da göz atın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir