Kepenk tüp motor kullanım alanları bakımından alışveriş merkezlerinin cam kaplı kısımları, kış bahçeleri, restoran ve kafelerin cam kaplı kısımları öne çıkmaktadır. İş yükünün indirdiği ya da temiz kalmasını gerçekleştirdiği için sıkça karşılaşacağınız bir sistemdir. Bunun beraberinde ihtiyaç dahilinde de satılan ürünlerdir. Tüp kepenk motorları özellikle 110 kilograma kadar olan yükleri taşımak için üretilmiştir. Elektrik kesintilerinde kepengin açılma ve kapanması motor içerisindeki manuel kontrol noktası ile koruma altına alınmaktadır. 

Tüp motorlar çeşitli motor türlerinde öne çıkan önemli ürünler arasındadır. Birçok sistemin özellikle otomatik düzende çalışmasını sağlayan enerjiyi sunmaktadır. Kullanılan sistemine göre değişken tarzda öne çıkan bu motorlar, kullanım işlevselliği açısından oldukça önemlidir. Her yönde kullanılabilen bu ürün işyeri sahipleri için mükemmel bir detaydır. Özellikle cam kaplı alanların kepenk sistemi ile koruma altına alınması gerekmektedir. Çünkü şartların olumsuz ilerlemesi durumunda önemli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. 

Tüp motorlar redüktörlü, zincirli tip endüstriyel ve düz kepenk şeklinde 3 kategoriye ayrılmaktadır. Genel bakımdan kepenk sistemleri için otomatik sistemde açılıp kapanma sağladığı bilinmektedir. Teknolojik kullanımını otomatik hale dönüştüren aktif bir yapı sunan kepenk motorları oldukça avantajlı kullanıma sahiptir. Özellikle konforlu yaşam seviyesi bakımından ev ortamları ve pek çok yerlere uygun olduğu da bilinmektedir. Dolayısıyla çok fazla rağbet gösterilen ürün haline dönüşmüştür.

Kepenk tüp motor
Kepenk tüp motor

Kepenk Tüp Motor Özellikleri

Tüp motor özellikleri açısından kategori şeklinde incelenmesi gereken ürünlerdir. Ortak sayılacak özellikleri her ne kadar benzer olsa da teknik kısımda ihtiyaca yönelik seçilmelidir. Genel özellik sıralamaları ise şu şekildedir;

Yukarıda bahsedilen özellikler ortak taraflarını öne çıkarmaktadır. Ürünlerin ortak özellikleri kadar ortak kullanım alanlarında da benzerlikleri bulunmaktadır. Ayrıca kepenk tüp motor fiyatları modeline, işlevine ve teknik özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle pergola ve tente kapsamında uygunluğu bulunan giyotin motorlarının da fiyatları değişmektedir. 

Kepenk tüp motor
Kepenk tüp motor

Tüp Motor Modelleri 

Tüp motor modelleri kumanda ya da akıllı cep telefonu ile entegre edilebilen ve cam sistemleri için kullanılan bir üründür. Çeşitli cam sistemleri bakımından uygunluk sağlayan ve büyük mekanlar için tasarlanmış giyotin motoru dahi kullanılabilen çeşittedir. Genel bakımdan modelleri ise şu şekildedir;

Yukarıda bahsedilen kepenk tüp motor modelleri ortak özellik açısından aynı işlevselliği sağlamaktadır. Ancak teknik kısmı bakımından farklı oldukları bilinmektedir. 

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir