Otomatik kepenk sistemleri gereği birçok parça ve malzemeden oluşmakta ve çeşitli nedenlerle arızalanabilmektedir. Bakım, malzeme kalitesi, dikkatsiz kullanım ve elektrik sorunları kepenklerin arızalanmasına neden olan temel etkenlerdendir. Kepenk çalışmıyorsa tamir desteği alınmalıdır.

Otomatik kepenklerin arızalanması, kullanıcılar açısından hem işlevsel hem de diğer yönlerden pek çok sıkıntıya sokabilmektedir. El veya kol aracılığıyla çalıştırılan kepenk mekanizmalarına göre biraz daha karmaşık yapıdadırlar. Ancak en çok tercih edilen modeller arasında yer alırlar. Kepenklerin arızalanmasının pek çok nedeni vardır ancak kepengin arızalanıp arızalanmadığını çok kolay bir şekilde anlamak mümkündür. Kepenk doğru çalışmıyorsa, motordan veya güç kaynağından ses geliyorsa veya artık çalışmıyorsa bozulmuştur. Bu durumda bilinçsizce hareket edip güç kaynağına, motora ya da kepengin herhangi bir aksamına dokunmadan önce hemen kepenk tamircisi çağırılmalıdır.

kepenk çalışmıyorsa
kepenk çalışmıyorsa

Otomatik Kepenk Çalışmıyorsa Ne Yapılmaktadır

Otomatik kepenk çalışmıyorsa ilk yapılması gereken şey kepenk tamir hizmetlerine başvurmaktır. Kepenk tamircileri adrese ulaşana kadar yapılması gereken üç temel adım vardır. Bunlar:

Kepenk arızalarının pek çok çeşidi vardır. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen otomatik kepenk arızalarından bazıları şunlardır:

Alanında uzman olan ve 7/24 teknik destek ekibi sağlayan firmamızla iletişime geçerek en uygun ücretlendirmelerle kepenk tamir işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve mağduriyetinizden en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kepenginiz arızalandıysa ve yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir