Bilgisayar devrinde gün geçtikçe gelişen araçlardan bir tanesi de kepenklerdir. Günümüzde pek çok çeşit kepenk üretilmektedir. Buna bağlı olarak da aksesuar veya gereçler de tasarlanmaktadır. Kepenk alıcı seti son derece esnek ve kaliteli bir üründür. Otomatik kepenkler, kepenk alıcı kartı ile sıkça bilinen bu ürün, uzun ömürlü yapısıyla tercih edilmektedir. Rakiplerine kıyasla  çok daha basit bir kulum ve işleyiş sistemine sahiptir.

Kepenk alıcı ürünleri çoğunlukla aynı marka kumanda ile çalıştığı için, kendi markanıza uygun bir kepenk kumandası bulmak oldukça zordur. Dolayısıyla 2 kepenk kumandası ürünü ile birlikte paket halinde satılan alıcı fiyatları ekonomik şekilde müşterilere sunulmaktadır. Kepenk alıcı setleri kalitesi dışında diğer özelliği olan kolay kullanımı ile öne çıkan bir üründür. Birkaç basit işlemin ardından kumandalar ile komut verebileceğiniz hali alıyor. Bu şekilde kepenk ürününüz kolaylıkla çalıştırılıyor. 

İhtiyaç doğrultusunda sık tercih edilen avantaj paket ürünler fiyat açısından da gayet ekonomiktir. Kalite açısından son derece iyi ve çok satan ürünler arasında olan kepenk alıcı setinin özellikleri nelerdir?

Kepenk alıcı seti
Kepenk alıcı seti

Kepenk Alıcı Seti Kumandası

Teknolojinin gelişmesiyle kepenk kumandası yaşamın her alanına yansımıştır. Hayata daha fazla hız kazandıran teknoloji, birçok şeyi daha seri bir şekilde halletmeyi gerçekleştirir. Otomatik kepenk alıcı seti ürünün içerisindeki kumandalar, oldukça kaliteli ve uzun ömürlü yapıdadır. 

Krom kenarlıklara ve paslanmaz yüzeye sahip bu kumanda yalnızca kepenk kumandası değildir. Aynı zamanda bariyer, bahçe kapısı, panjur ya da diğer otomasyon ürünlerinde de kullanılmaktadır. Ancak en fazla tercih edildiği kepenk kumandası kategorisinde oldukça bilinen ve sıkça tercih edilen modellerdendir. 2 ya da 4 tuşlu seçenekleri bulunmaktadır. 30 metre çekim mesafesi özelliğine de sahiptir. 

Zahmetsizce yaşam alanlarına girmenizi mümkün kılan bu kepenk kumandaları sayesinde, kapıları da kontrol etmeniz mümkün olur. Çok sayıda farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen kepenk kumandası, kapı mekanizmalarınıza göre seçilmektedir. Garaj kapıları, otopark girişleri, site kapılarına dek değen çok farklı alanda bu kumandalara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle dükkan personelleri için çok şeyi kolaylaştıran önemli durumlardan bir tanesi hiç şüphesiz kepenk kumandalarıdır.

Kepenk alıcı seti
Kepenk alıcı seti

Kepenk Kumanda Çeşitleri

Otomobil kullanıcıları için en önemli detaylar arasında hiç şüphesiz otoparklar yer alır. Gün boyu araç içerisindeki geçirdikleri vakitleri bir an önce sonlandırmak için, araçlarını güvenli bir yere park etmek isterler. Çoğunlukla güvenlik önlemleri yüksek ve araca zarar vermeyeceğinden emin oldukları alanları tercih ederler. 

Kapalı garaj giriş çıkışları için ekstra güvenlik alanı oluşması amacıyla kepenk kumanda sistematiği kurulmuştur. Genellikle ofisler, siteler ve evlerde sıklıkla kullanıma gerçekleştirilen kepenk kumandaları sayesinde üst seviyelerde güvenlik önlemi oluşturulmaktadır. Kepenk kumanda çeşitleri çok farklı formlarda karşınıza çıkmaktadır. Uzaktan kapı açıp kapatabilme detaylarıyla tasarlanan ve işlevsel özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Kumanda çeşitleri ergonomik el aletleri olarak da yoğun ihtiyaç gerektiren aksesuarlar arasında yer alır. Kumandalar genellikle açma kapama sistemleri ile donatılmaya özen gösterilir. 

İçerisinde yer alan elektronik devre alıcılar kepenge sinyal gönderir ve bu şekilde kepenk açılımı gerçekleştirilir. Alanında uzman çok sayıda marka tarafından tarafından üretilen kepenk kumandalarını inceleyebilirsiniz. Çeşitler arasından ihtiyaçlarınız dahilinde kendinize özel seçim yapabilirsiniz.

Diğer içeriklerimize buradan göz atababilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir